REFERENCE

Air Bank, a.s.

Benxy, s.r.o.

BILLA, spol. s.r.o. 

Doosan Škoda Power 

EMCC Czech Republic, z. s.

Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze

GE Money Bank, a.s.

IDEMIA Solutions Czech, s.r.o.

Raiffeisenbank, a.s.

Systemický institut, s.r.o.

T-Mobile Czech Republic, a.s.

TV Nova, s.r.o.

Klára Lauritzenová, kouč, psychoterapeut, supervizor koučů a výcviků koučů, konstelátor a průvodce systémovým myšlením

"Monika je vynikající kouč s přesahem do psychoterapie. Umí se připojit ke klientovi, porozumět jeho potřebám a pomáhat mu způsobem, který je pro něj opravdu vhodný. To umí díky tomu, že má v rejstříku několik různých přístupů a metod práce a umí si mezi nimi bravurně vybírat. A k tomu samozřejmě podstatnou dávku zkušeností. Byla jsem její supervizor, umím to posoudit. Teď ji vnímám jako kolegyni, kterou ráda doporučuji klientům. Vím, že budou v dobrých rukou."

Radek Čajka (proděkan, FMV VŠE v Praze) a Markéta Lipavská (Alumni Relations Manager, FMV VŠE v Praze) 

"Monika je členkou Alumni Mentoring Advisory Board na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. V rámci našeho fakultního mentoringu, který propojuje studenty s absolventy, působí jako mentorka už od prvního ročníku a svými zkušenostmi, nápady a entusiasmem posouvá náš program dál. Vede také Workshop pro mentory (absolventy fakulty), kterým radí, jak být dobrým mentorem a jak rozvíjet a posouvat své mentees. Na Moniku je vždy spolehnutí, je aktivní, milá a je naprostým odborníkem v tom, co dělá. Děkujeme za spolupráci!"

Veronika Černá, prorektorka pro studium na vysoké škole

"U Moniky jsem navštívila seminář, který byl určen pro ženy-maminky, které se rozhodují, jestli a kdy udělat ten velký krok, a tedy návrat do práce. Mě osobně se již toto téma tolik netýká, protože jsem v pracovním nasazení již pár měsíců. I tak mi seminář dal mnoho. Měla jsem možnost se skutečně zastavit a přemýšlet, a že to někdy i "bolelo" :-) protože Monika nabídla každé z nás vnořit se do sebe a odpovídat si naotázky, které se občas bojíme položit. Mně osobně tedy seminář připomněl, že jsem matka, manželka, kolegyně, přítelkyně, dcera ..... těch rolí je tak mnoho, že u toho občas zapomínám, kdo vlastně jsem a co chci, protože na to již není čas. Definovala jsem si, co chci v blízké budoucnosti změnit a na čem chci začít pracovat. Seminář doporučuji všem, kteří si kladou otázky, na které hledají odpovědi, ale i těm, kteří mají jenom vnitřní pocit, že není všechno podle představ. Monika je profesionálka a celý seminář byl smysluplně veden dle jeho cíle."

Alex Pyndzyn, Partner Sales Manager 

"Koučink jsem vyhledal se záměrem vyřešit primárně profesně spojené výzvy - nová země, nový průmysl/ obor, nové prostředí, noví lidé. Prostě toho bylo hodně. Už při první schůzce jsem si uvědomil, že zaměření bude primárně na soukromý život. Díky otázkám "na tělo" jsme se dostali přes povrchní vrstvu a dostali jsme se o mnohem hlouběji. Není to jednoduché, není to hned a ani to není vůbec příjemné. Je to ale velmi osvobozující".

Alena Nekulová, produktová manažerka

"Moniku znám dlouho, nějaký čas jsme byly kolegyně v práci. Ale teprve loni jsem měla možnost ji osobně poznat i jako koučku. Nacházela jsem se zrovna v náročném období, kdy jsem řešila rodinné starosti a do toho přišla příležitost změnit práci. Balancovala jsem v té době mezi odchodem z korporace do startupu nebo založením vlastního podnikání zcela mimo obor. Byť jsem byla přesvědčená, že se chci vydat novým směrem, cítila jsem v sobě neklid. Možná to byl i strach z neznáma a obava, zda v malé firmě po tolika letech v korporaci budu umět fungovat, zda obstojím. Monika mi pomohla zastavit se, nadechnout a zaměřit se na to, proč chci změnu a co mi změna přinese. Dodala mi sebevědomí, pocit jistoty a zbavila mě úzkosti, která mě nějakou dobu svírala. Monika pozorně naslouchá, je empatická, lidská, klade výborné otázky a jde do hloubky "jádra pudla". Nabízí podněty, které vedou k dalšímu zamyšlení a pochopení důvodů a souvislostí. Monika je profesionálka. Všem, kdo zvažují změnu ve svém pracovní nebo osobním životě, ji vřele doporučuji."

Michael Milat, senior manažer Risk

"Od koučinku jsem čekal, že mi pomůže najít odpovědi na mé otázky. Moje očekávání bylo překonáno. Moje prvotní otázky se rozšířily o další, mnohem hloubější dotazy a témata. Bylo to pro mě překvapení. Dozvěděl jsem se o sobě nové věci, donutilo mě to o sobě přemýšlet jinak. Z některých technik jsem měl velký zážitek."

Lucie Slavíčková, senior manažerka CRM

"Monika je profesionálka. Každé sezení s ní probíhalo ve velmi klidné, ale inspirující atmosféře, kdy jsem si uvědomovala sebe sama, své hodnoty a priority. Byla to pro mě mentální výzva. Nelituji žádné chvíle, kterou jsem s ní strávila, i když můj denní harmonogram je velmi nabitý. Byla to totiž investice s vysokou návratností." 

Jiří Světlík, senior risk analytik

"V roli kouče jsem Moniku poznal v rámci manažerského vzdělávacího programu v tehdejší GE Money Bank. Absolvoval jsem s ní blok sezení, který se týkal celé řady pracovních témat jako vedení týmu (optimální fungování týmu, motivace, mezilidské vztahy, delegování úkolů) a vedení sama sebe (time management, efektivita řešení pracovních úkolů, jednání s různými typy klientů, zvládání stresových situací). Bylo to pro mě výživné a inspirující, velmi mi to pomohlo v různých oblastech. Kromě vysoké profesionality jsem oceňoval i flexibilitu, kdy bylo možné probrat témata v danou chvíli aktuální. Mohu ji jenom doporučit." 

Helena Piskořová, marketingová manažerka

"Pro koučink jsem se rozhodla ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že potřebuji změnu. Očekávala jsem od něj, že mi efektivně a hlavně rychle pomůže vyřešit konkrétní pracovní problémy. Monika mě proto svými trpělivými a dobře cílenými otázkami nejprve trochu vyvedla z míry. Přiměla mě totiž změnit tempo, zastavit se a zamyslet se nad tím, co je pro mě důležité. Její zkušenosti z manažerských pozic a bankovní praxe mi zase pomohly s orientaci v různých pracovních situacích. Donutila mě poodstoupit a nahlédnout na problémy z více různých úhlů. Přiznávám, někdy to bylo i docela náročné. Překvapilo mě, jak je soukromý a pracovní život vlastně provázaný a jak moc se ovlivňují. Jako kouč mi byla hlavně průvodcem. Vedla mě k tomu, abych sama definovala svůj cíl a sama hledala vlastní cestu, kterou chci k cíli dojít. Nejsilnější pro mě byly momenty, kdy se mi hlavě rozeznělo to "aha...". Díky Monice jsem si uvědomila své preference a odhodlala se k pozitivním změnám jak v soukromém tak pracovním životě. Ten pocit, ten prožitek, že sama přicházím na vhodné řešení, mohu jen doporučit."

Jana Nová, manažerka jazykové agentury J-SERVICE

"Moniku jsem poznala jako svou "spolužačku" v rámci tříletého výcviku pro kouče a pomáhající profese pořádaného Systemickým institutem. Během tohoto výcviku máme dostatek příležitostí pro vyzkoušení všech rolí v koučovacím procesu - kouče, koučovaného, pozorovatele. Monika je opravdovou profesionálkou v koučování. Do dialogu s klientem vstupuje nevtíravým a nenásilným způsobem. Je velmi vnímavá a naslouchá klientovi. Dokáže klást "správné" otázky, které nutí klienta zapojovat obě mozkové hemisféry a překračovat limity, které si ve své mysli stanovil, a je tak citlivým a podporujícím průvodcem klienta v jeho posunu a růstu."