Jak se posunout v životě o kus dál? Studentka Jana pro sebe našla odpověď.

27.05.2022

V květnu jsme ukončili třetí ročník Alumni mentoring programu Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Jsem velmi ráda, že můžu být součástí tohoto programu jako mentor, školící mentor a nakonec i člen Alumni Mentoring Boardu a přispívat tak k jeho další existenci. To, co program mladým lidem nabízí, krátce popsala Jana Vřesňáková, studentka třetího ročníku Fakulty mezinárodních vztahů a moje letošní mentee.

"Když jsem se hlásila do Alumni mentoring programu pořádaného Fakultou mezinárodních vztahů, neměla jsem tušení, jak moc mě to posune a kolik mi to dá. Jako mentorka mi byla "přidělená" Monika, a já jsem za to velmi ráda. Monika je totiž mentorka s velkým M a přesto, že tohle byla má první zkušenost s mentoringem, bych ráda řekla, že Monika je velice dobrá v tom, co dělá, a taky je vidět, že to dělá od srdce.

Naše spolupráce probíhala formou převážně osobních setkání jednou za měsíc. Co se týče témat, které jsme probíraly, tak Monika mi například pomáhala uspořádat si myšlenky a plány ohledně školy a celkově směru, kterým bych se chtěla dále ubírat. Také jsme řešily vztahy, priority, a radosti i starosti každodenního života. Mezi probírané témata také patřila Moničina kariéra, jelikož za sebou má dlouholetou praxi na vysokých pozicích, což pro mě bylo velice inspirativní, a ráda jsem se doptávala na různé věci týkající se právě její kariéry i studia. Účast v programu pro mne byla obrovským přínosem, a já jsem vděčná, že jsem mohla být jeho součástí. Navíc jsem na společných akcích s ostatními mentory a mentees poznala spoustu skvělých a inspirativních lidí.

Chtěla bych moc poděkovat Monice za to, jak mi pomohla se posunout ve spoustě oblastech mého života - co se týče školy, budoucí kariéry, vztahů, zvládání stresu... cítím na sobě, že mi to velice pomohlo. Dále bych chtěla poděkovat fakultě za to, že něco takového pro své studenty pořádá, a také organizačnímu týmu programu, jelikož za tím celým stalo jistě spoustu práce.

Mentoring nebo koučink bych ráda doporučila úplně všem. Je to totiž skvělá příležitost, jak se posunout zase o kus dál v ať už osobní, kariérní či jakékoli další sféře života. Vždy se totiž najde nějaká oblast, na kterou by stálo za to se zaměřit."